n w    w w w w

baner
Aktualnie otwarte:   Gimnazjum w Jordanowie
large small default
Gimnazjum w Jordanowie
Gimnazjalne kolędowanie PDF Drukuj Email
Na dwa dni przed Wigilią spotkaliśmy się wszyscy, by wspólnie kolędować. Każda z klas zaprezentowała - z większym lub mniejszym powodzeniem - przygotowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę. Nie zabrakło akompaniamentu przeróżnych instrumentów a także elementów choreografii i kostiumów. Na koniec pan dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia, po czym uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na spotkania opłatkowe z wychowawcami.
 
Mikołajki 2016 PDF Drukuj Email
Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum udali się do pobliskiego Miejskiego Przedszkola, aby pomóc Świętemu Mikołajowi, który przyjechał do naszego miasta, by rozdać prezenty przedszkolakom. Przebrani w piękne stroje aniołów, elfów, a także reniferów zaczęliśmy wywoływać uśmiechy na twarzy dzieci. Nasze utalentowane dziewczyny z klas II postanowiły, że przeczytają dzieciom bajkę, z której dowiedziały się one, że prezenty w dniu szóstym grudnia nie są najważniejsze. Następnie wszyscy wspólnie wykonywaliśmy łańcuchy na choinki. Maluchy bardzo się cieszyły, gdyż mogły własnoręcznie wykonać ozdobę, która w późniejszym czasie zawiśnie w ich salach. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy czynić dobro i pomóc Świętemu Mikołajowi oraz odwiedzić przedszkolaki. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!
 
Rocznica odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
Cała społeczność naszego gimnazjum zebrała się dziś na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas 3b i 3c przygotowali montaż słowno-muzyczny, poprzez który nie tylko przypomnieli nam o długiej i trudnej drodze Polaków do posiadania własnego kraju, ale i o patriotycznych obowiązkach, jakie na nas spoczywają. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym ostatecznie zostali przyjęci do grona uczniów gimnazjum.
 
Otrzęsiny 2016 PDF Drukuj Email
W miniony piętek uczniowie klas pierwszych zostali wezwani przez starszych kolegów na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się rekrutacja do Armii Gimnazjum. Rekruci najpierw zostali pomalowani, a następnie przystąpili do rywalizacji w takich konkurencjach jak śpiewanie wojskowego hymnu klasy, test wiedzy o szkole i jej pracownikach, wyścigi, czołganie się, pompki, jedzenie "piekielnych ciasteczek" ze szpinakiem. Kandydaci do Armii Gimnazjum mieli też okazję wykazać się kreatywnością i pewną ręką, rysując portrety swoich wychowawczyń. Obrzędowi przyjęcia pierwszaków w szeregi gimnazjalistów towarzyszyła świetna oprawa muzyczna, a przede wszystkim radość i zabawa. (fot. i relacja Julia Surowiec)
 
Wodny projekt PDF Drukuj Email
Od maja do września uczniowie Gimnazjum w Jordanowie realizowali zadania projektu ekologicznego: ”Inspirujemy uczniów i społeczność lokalną do poznania i badania stanu środowiska wodnego, jego zagrożeń i możliwości ochrony”, w ramach edukacji ekologicznej Wojewódzkiego funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dzięki realizacji zadania, młodzież miała możliwość zapoznania się z problemami wodnymi występującymi w naszym regionie, w kraju i na naszej planecie. Mogła poszerzyć swoją wiedzę w  zakresie ochrony wodnego środowiska przyrodniczego i rozwinąć umiejętności ekologiczne.
Więcej…
 
Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych w roku 2016/2017 PDF Drukuj Email

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły w sprawie dodatkowych dni wolnych

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) informuję o ustaleniu następujących dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/17:
31 października i 2 listopada 2016; 19, 20 i 21 kwietnia; 2 maja; 16 i 22 czerwca 2017.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL