n w    w w w w

baner
Aktualnie otwarte:   Gimnazjum w Jordanowie
large small default
Gimnazjum w Jordanowie
Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych w roku 2016/2017 PDF Drukuj Email

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły w sprawie dodatkowych dni wolnych

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) informuję o ustaleniu następujących dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/17:
31 października i 2 listopada 2016; 19, 20 i 21 kwietnia; 2 maja; 16 i 22 czerwca 2017.

Więcej…
 
Zestawy podręczników w roku 2016/17 PDF Drukuj Email

 

Publikujemy obowiązujące zestawy podręczników dla poszczególnych klas oraz materiały ćwiczeniowe na rok szkolny 2016/17 tutaj>>
Przypominamy, że uczniom rozpoczynającym naukę w gimnazjum podręczniki finansuje szkoła

 

 
Rozpoczęcie roku szkolengo 2016\17 PDF Drukuj Email
Pierwsze koty za płoty! 1 września spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by w uroczysty sposób zainaugurować nowy rok szkolny. Odśpiewaliśmy hymn, a następnie wysłuchaliśmy przemówienia Julki Zych, która pełniła honory gospodarza Samorządu Uczniowskiego i życzyła wszystkim, by czuli się w naszej szkolnej społeczności jak najlepiej. Z kolei pan dyrektor przypomniał uczniom poszczególnych roczników wyzwania, jakie stawia przed nimi nowy rok szkolny. Nie zabrakło czasu na refleksję nad losem tych wszystkich, którzy podczas II Wojny Światowej oddali życie za wolną ojczyznę. Po apelu pierwszoklasiści mieli okazję odbyć pierwszy spacer po szkole, na który zabrały ich wychowawczynie Barbara Gwiżdż i Barbara Głowicka.
 
Nasze włoskie wspomnienia PDF Drukuj Email
W dniach 02.06.-08.06.2016r. wraz z innymi uczniami, nauczycielami naszej szkoły oraz pilotem -  panem Arturem wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Włoch. Jadąc do miejsca docelowego przejeżdżaliśmy przez Czechy oraz Austrię. Udało nam się przejść ulicami Wiednia i zobaczyć chociaż niektóre ze słynnych zabytków. Po przyjeździe do Włoch, rozpoczęliśmy zwiedzanie od stolicy Toskanii – Florencji. Spacerowaliśmy ulicami tego pięknego miasta i podziwialiśmy najstarsze zabytki, m.in. Baptysterium, katedrę oraz wieżę Giotta, która ma, aż 85 metrów wysokości i można z niej podziwiać urokliwą panoramę Florencji. Byliśmy na Placu - Piazza della Signoria, gdzie podziwialiśmy fontannę Neptuna oraz posąg Dawida, który jest kopią rzeźby Michała Anioła.
Więcej…
 
Pożegnanie trzecioklasistów PDF Drukuj Email
Za nami ceremonia ukończenia szkoły przez trzecioklasistów. Jak zwykle w naszym gimnazjum występ uczniów miał żartobliwy charakter i z przymrużeniem oka podsumowywał trzy lata spędzone w murach szkoły. Salwy śmiechu rozlegające się raz po razie świadczyły o tym, że publiczność, złożona z absolwentów, nauczycieli i pracowników oraz rodziców, doceniła wysiłek aktorów. Potem było już poważniej. Padły podziękowania i przeprosiny, wręczono kwiaty, pan Dyrektor nagrodził najlepszych uczniów a pani Burmistrz wręczyła stypendium dla Absolwenta Roku. Na koniec wszyscy trzecioklasiści stanęli do klasowych fotografii i tu już nie obyło się bez łez. Trzymamy za nich kciuki i życzymy i powodzenia na dalszych ścieżkach życia.
 
Zakończenie roku szkolnego 2015\16 PDF Drukuj Email
Uroczyste zakończenie roku szkolnego przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Pan Dyrektor nagrodził uczniów, który otrzymali promocję z wyróżnieniem oraz tych, którzy wywalczyli tytuły i statuetki Eksperta z poszczególnych przedmiotów. Były kwiaty i podziękowania dla nauczycieli, a potem wszyscy rozbiegli się, by cieszyć się pierwszym upalnym dniem wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL