n w    w w w w

baner
Aktualnie otwarte:   Gimnazjum w Jordanowie
large small default
Gimnazjum w Jordanowie
Otrzęsiny 2016 PDF Drukuj Email
W miniony piętek uczniowie klas pierwszych zostali wezwani przez starszych kolegów na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się rekrutacja do Armii Gimnazjum. Rekruci najpierw zostali pomalowani, a następnie przystąpili do rywalizacji w takich konkurencjach jak śpiewanie wojskowego hymnu klasy, test wiedzy o szkole i jej pracownikach, wyścigi, czołganie się, pompki, jedzenie "piekielnych ciasteczek" ze szpinakiem. Kandydaci do Armii Gimnazjum mieli też okazję wykazać się kreatywnością i pewną ręką, rysując portrety swoich wychowawczyń. Obrzędowi przyjęcia pierwszaków w szeregi gimnazjalistów towarzyszyła świetna oprawa muzyczna, a przede wszystkim radość i zabawa. (fot. i relacja Julia Surowiec)
 
Wodny projekt PDF Drukuj Email
Od maja do września uczniowie Gimnazjum w Jordanowie realizowali zadania projektu ekologicznego: ”Inspirujemy uczniów i społeczność lokalną do poznania i badania stanu środowiska wodnego, jego zagrożeń i możliwości ochrony”, w ramach edukacji ekologicznej Wojewódzkiego funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dzięki realizacji zadania, młodzież miała możliwość zapoznania się z problemami wodnymi występującymi w naszym regionie, w kraju i na naszej planecie. Mogła poszerzyć swoją wiedzę w  zakresie ochrony wodnego środowiska przyrodniczego i rozwinąć umiejętności ekologiczne.
Więcej…
 
Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych w roku 2016/2017 PDF Drukuj Email

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły w sprawie dodatkowych dni wolnych

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) informuję o ustaleniu następujących dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/17:
31 października i 2 listopada 2016; 19, 20 i 21 kwietnia; 2 maja; 16 i 22 czerwca 2017.

Więcej…
 
Zestawy podręczników w roku 2016/17 PDF Drukuj Email

 

Publikujemy obowiązujące zestawy podręczników dla poszczególnych klas oraz materiały ćwiczeniowe na rok szkolny 2016/17 tutaj>>
Przypominamy, że uczniom rozpoczynającym naukę w gimnazjum podręczniki finansuje szkoła

 

 
Rozpoczęcie roku szkolengo 2016\17 PDF Drukuj Email
Pierwsze koty za płoty! 1 września spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by w uroczysty sposób zainaugurować nowy rok szkolny. Odśpiewaliśmy hymn, a następnie wysłuchaliśmy przemówienia Julki Zych, która pełniła honory gospodarza Samorządu Uczniowskiego i życzyła wszystkim, by czuli się w naszej szkolnej społeczności jak najlepiej. Z kolei pan dyrektor przypomniał uczniom poszczególnych roczników wyzwania, jakie stawia przed nimi nowy rok szkolny. Nie zabrakło czasu na refleksję nad losem tych wszystkich, którzy podczas II Wojny Światowej oddali życie za wolną ojczyznę. Po apelu pierwszoklasiści mieli okazję odbyć pierwszy spacer po szkole, na który zabrały ich wychowawczynie Barbara Gwiżdż i Barbara Głowicka.
 
Nasze włoskie wspomnienia PDF Drukuj Email
W dniach 02.06.-08.06.2016r. wraz z innymi uczniami, nauczycielami naszej szkoły oraz pilotem -  panem Arturem wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Włoch. Jadąc do miejsca docelowego przejeżdżaliśmy przez Czechy oraz Austrię. Udało nam się przejść ulicami Wiednia i zobaczyć chociaż niektóre ze słynnych zabytków. Po przyjeździe do Włoch, rozpoczęliśmy zwiedzanie od stolicy Toskanii – Florencji. Spacerowaliśmy ulicami tego pięknego miasta i podziwialiśmy najstarsze zabytki, m.in. Baptysterium, katedrę oraz wieżę Giotta, która ma, aż 85 metrów wysokości i można z niej podziwiać urokliwą panoramę Florencji. Byliśmy na Placu - Piazza della Signoria, gdzie podziwialiśmy fontannę Neptuna oraz posąg Dawida, który jest kopią rzeźby Michała Anioła.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL